Ankara'da Kadirlililer Geleneksel İftar Buluşması

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) Genel Merkezinin düzenlediği “Geleneksel İftar Buluşması’nda Ankara'da yaşayan Kadirli’liler bir araya geldi. İftar yemeği Balgat’ta ki Türkiye Barolar Birliği Konukevi Litai Otelinde yapıldı.
Sunuculuğunu KA-VAK Öğrenci Kolları Başkanı Şerife AYHAN ve Yönetim Kurulu Üyesi Tolgahan GÜNTÜRK tarafından yapılan İftar Programında Oruç Duası ile oruçlar açıldı ve yemek sonrasında Yemek Duası yapıldı.
Kürsüye ilk olarak çağrılan KA-VAK Genel Başkanı Sayın Ahmet DEMİREL tarafından katılımcılara Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı ile ilgili olarak geçmişte Genel Başkanlık yapanlar ve yönetimde bulunanlar ile katkısı bulunan tüm hemşerilerine ayrı ayrı teşekkür edildi. Bunun yanında Kadirli’nin sorunları ile mücadele eden, yenilikler getiren ve Vakfımızın etkinliklerine devamlı destek veren Kadirli Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer TARHAN’a İftar programına sponsorluk yaptığı için teşekkür edildi. Ayrıca Sayın Prof. Dr. A. İrfan TAŞTEPE’ye Vakfımızın ihtiyaçları konusunda yardımlarını kesintisiz olarak devam ettirdiği ve Üniversite öğrencilerimize olan burs katkılarından dolayı teşekkür edildi. Kadirli’de Kız Yurdu Yapılması için Hayırsever Öğretmen Kutlay KÖKSAL’a da teşekkür edildi. Sayın DEMİREL Kadirli’ye yakışır aktif bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek hayırlı ramazanlar dileyerek konuşmanı tamamladı. 
Daha sonra Kadirli Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanmış Kadirli’yi ve Belediye tarafından yapılan çalışmaları tanıtan Sinevizyon programı gösterimi yapıldı. Akabinde kürsüye gelen Kadirli Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer TARHAN tarafından geçmişten geleceğe 2023 misyon ve vizyonları hakkında bilgi verildi. Özellikle Savrun Çayı Projesi ile ilgili olarak Eskişehir Porsuk Çayı ve Venedik gibi bir oluşum içerisinde olduklarını belirterek teşekkür edildi.
Kürsüye Hayırsever Bağışçı olarak çağrılan Öğretmen Sayın Kutlay KÖKSAL tarafından Kadirli’de KA-VAK arsası üzerine yapılacak Kız Öğrenci Yurdu için bütün mal varlığını KA-VAK Vakfına bağışladığı ve bu konuda memnuniyet duyduğu, yakın zamanda inşallah kız yurdunun temelinin atılacağı müjdesini verdi. Sayın Kadirli Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer TARHAN tarafından Kadirli’nin bir caddesine kendisinin adının verilmesi hususunda söz aldığını da ayrıca belirterek memnuniyetini ifade etti.
Kürsüye siyasi olarak çağrılan Adana Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mevlut KARAKAYA tarafından Sayın MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin selamının getirildiği belirtilerek, kendisinin bir Ankaralı olduğu, şu anda Adana Milletvekili olduğu ve bundan sonrada Kadirli, Osmaniye, Adana ve Çukurova’nın fahri milletvekili olacağı vurgulanarak Vakıf çalışmalarına destek olacağı belirtildi. 
Kadirli’li Katılımcılar tarafından zaman zaman böyle güzel bir Programda Hemşeriler olarak bir araya gelmekten çok büyük mutluluk duyulduğu belirtildi. Yemek sonrası Kadirli’li Hemşerilerimiz birbiriyle sohbet ederek hasret giderdiler.
Vakfımıza devamlı olarak maddi ve manevi destek veren Kadirli Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer TARHAN ve Sayın Prof. Dr. A. İrfan TAŞTEPE’ye, Kadirli’de Kız Yurdu Yapılması için malvarlığını Vakfımıza bağışlayan Hayırsever Öğretmen Kutlay KÖKSAL ’a, Adana Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mevlut KARAKAYA’ya ve Vakfımıza katkı sağlayan tüm hemşerilerimize katılımları için çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız…

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetimi