GELENEKSEL KADİRLİ’NİN 7 MART KURTULUŞ GÜNÜ 98. YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI YAPILDI

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) olarak 7 Mart Kadirli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünde “7 Mart Kurtuluş Günü Yemeği Kutlaması” Hemşerilerimizin katılımıyla 24 Mart 2018 tarihinde TES-İŞ Sendikasında yapıldı.

Kutlama, Aziz Şehitlerimiz Atatürk ve Silah Arkadaşları için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programımız dâhilinde Sayın KA-VAK Genel Başkanı Ahmet DEMİREL ’in açılış konuşması ile başladı. Kadirli den 177 Şehidimiz için hazırlanmış “Şehitlerimiz Video Gösterisi” ile devam eden programda Vakıf faaliyetleri hakkında verilen sunu ile Sayın KA-VAK Genel Sekreteri Mustafa TUFAN tarafından bilgilendirme yapıldı.  

Sayın Hayırsever Hemşerimiz Kutlay KÖKSAL tarafından yapılan bağışlar ile ilgili “KA-VAK Kutlay KÖKSAL Kız Öğrenci Yurdu“  na ait proje çalışmaları ve resmi işlemlerin devam etmekte olduğu ve tamamlandığında önümüzdeki aylarda Kadirli’de Vakfımıza ait arsamız üzerinde temel atma töreninin yapılacağı müjdesi verildi. Hayırlı olur inşallah.

Ankara Çanakkale Şiir Okuması Yarışmasında Birinci olan Kadirli’li Öğrencimiz Oğuzhan KAYCIOĞLU tarafından “Çanakkale Şiiri” okundu ve akabinde geleneksel olarak her yıl önceki KA-VAK Genel Başkanlarımızdan birisine söz vermek üzere 4. Dönem Genel Başkanımız  Sayın Cemil YÜCEL tarafından konuşma yapıldı. 

Program eşliğinde Sayın KA-VAK Kadın Kolları Başkanı Hatice CANYURDU GÜNEŞ tarafından Kadın Kolları Faaliyetleri hakkında ve Sayın Ankara KA-VAK Öğrenci Topluluğu Başkanı Şerife AYHAN tarafından Öğrenci Topluluğu Faaliyetleri hakkında bilgi verildi.  Adana’dan etkinliğimize katılan Sayın KA-VAK Adana Şube Başkanı Emine VARMIŞ hanımefendi tarafından kısa bir konuşmayı takiben  ev sahipliği yapan Sayın TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa ŞAHİN’ e söz verildi ve Sayın ŞAHİN tarafından Vakfımız ile ilgili güzel dileklerde bulunuldu. 

Kadirli’li Hemşerilerimizin yoğun ilgi gösterdiği “7 Mart Kurtuluş Günü Yemeği” etkinliğinde Konuşmacılar tarafından Vakfımız ve Kadirli hakkında anlamlı iyi dileklerde bulunuldu. Ayrıca güzel bir atmosfer içerisinde geçen etkinlikte, Hemşerilerimiz Ankara'da birbirleri ile görüşme ve hasret giderme fırsatı buldular. Birlik ve Beraberlik Fotoğrafları Çekildi. 

Hayırlara Vesile Olur İnşallah… 

 Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez Yönetim Kurulu