Kadirli Eğitim Ve Kültür Vakfı

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfımız Merkezi Ankara’da olmak üzere 7 Kasım 1994 tarihinde kurulmuş  çeyrek asırı aşkın eğitim ve kültür alanlarında faaliyet gösteren bir vakıftır.

Kadirli ve Adana olmak üzere iki Şubesi, İstanbul, İzmir, Osmaniye, Gaziantep, Kahraman Maraş olmak üzere 5 Temsilcilik ile Üniversiteler de KA-VAK Öğrenci Topluluklarımız bulunmaktadır.

Vakfımız günümüze kadar faaliyetlerini Vakfın amacına uygun, sahip olduğu maddî imkânlar ölçüsünde kamu yararı dikkate alınarak Kadirli yöresine ve yöre insanlarına yaptıkları hizmetler ile ülkemize faydalı olmakta, ekonomik yönden vakfımızın güçlü olması hususunda çalışmalara son hızla devam etmektedir.

Vakfımız hayırsever yetişmiş insan gücü ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen “7 Mart Kadirli’nin Kurtuluş Günü” etkinlikleri ile iftar yemekleri, şehit ve gazi aileleri ziyaretleri ve yardımları, öğrenci bursları, eğitim seminerleri, düşkünlere yardım, Harkaçtığı Etnografya Müzesi, Kız Öğrenci Yurdu yaptırmak gibi birçok faydalı faaliyetleri başta Kadirli olmak üzere Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Osmaniye, Gaziantep, Kahraman Maraş gibi ülkemizin birçok ilinde yerine getirmektedir.

Vakfın var oluş nedenlerinden en önemlisi, yetişkin kadrosu ve üyeleri ile Hemşerilerimize en iyi şekilde amacına yönelik olarak nasıl hizmet verileceğinin yollarını araştırmak, bulmak, uygulamak, sağlıklı veriler elde etmek ve bu verilerimizi Ülkemiz ve Milletimiz için kullanmaktır.

Vakfımız, sahip olduğu maddi ve manevi imkânlar ölçüsünde, Kadirli yöresine ve yöre insanlarına hizmetler yapmaktadır. Milletimize ve Ülkemize Hizmetkârlık Amacımızdır…