Kız Öğrenci Yurdu

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfımıza ait Osmaniye İli Kadirli İlçesi, Cengiz Topel Mahallesi, Ceyhan Caddesi mevkiinde 28 29 U pafta, 601 nolu ada 63 parsel nolu 701 m2 arsamız üzerinde Kız Yurdu Yapılması için Genel Merkezimizin 17.02.2018 tarih ve 346 sayılı kararına istinaden Genel Merkez Yönetim Kurulumuzda bulunan Üç adet Mühendisten oluşan (Genel Başkan Ahmet DEMİREL, Makine Mühendisi, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı VAYISOĞLU, Elektrik Mühendisi ve Genel Muhasip Urfi GÜVEL, İnşaat Mühendisi) “Yetkili Komisyon” oluşturulmuş ve komisyon çalışmalarına başlamıştır. Söz konusu yurdun yapılması sürecinde Yetkili Komisyona tam yetki verilmiştir. Söz konusu yurda Öğretmen Fatma Kutlu KÖKSAL’ın adının verilmesi hususunda KA-VAK Genel Merkezinin 7.10.2017 tarih ve 338 sayılı kararı  bulunmaktadır.

Kız Öğrenci Yurdu inşaatı çalışmalarını takip için Kadirli’de ikamet eden Mimar ile sözleşme imzalanmış ve proje çalışmaları hususunda resmi işlemlere (proje, aplikasyon krokisi vs.) başlanmıştır.

KA-VAK Öğretmen Fatma Kutlu KÖKSAL” adı ile Kız Yurdu Temel atma töreni için resmi işlemler yetişmediği için arsa üzerine Tabela Çakma İşlemi 3 Kasım 2018 Cumartesi günü Saat 14.00 de yapıldı.

Kadirli’de ki söz konusu KA-VAK arsası üzerine yapılacak Kız Öğrenci Yurdu için bütün mal varlığını KA-VAK Vakfına bağışlayan Öğretmen Sayın Fatma Kutlu KÖKSAL’a Kadirli Vakfı olarak teşekkür ederiz.

Allah Razı Olsun…

Allah Yardımlarını Kabul Eylesin…

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetimi