Başkandan Mesaj

VAKFIMIZIN DÜNÜ BUGÜNÜ


Vakfımız bilindiği gibi 7 Kasım 1994 yılında 82 kurucu üye hemşerimiz tarafından Ankara'da kurulmuştur.

Vakıf amacına uygun devam ederken, 2005 yılında Ahmet Refik BİÇER Genel Başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından Genel Merkez Hizmet Binası alım kampanyası başlatılmış, Ömer YÜREKLİ Genel Başkanlığındaki yönetim kurulu ve Bina Alma Komisyonun üstün gayretleri, hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla 2016 yılı Haziran ayında gerçekleştirilmiştir.

Adana Şubemiz, Genel Merkezimizden daha önce yola çıkarak 2001 yılında Şube Başkanı Sayın Celil ÇUKUROVA ve yönetiminin çabalarıyla kurulan Bina Alma Komisyonunun faaliyetleri, hayırsever hemşerilerimizin verdiği katkılarla Seyhan Oteli yanındaki Uğur İş hanındaki daireyi satın almıştır.

Adana’nın gelişimi baraj tarafına olduğu için zamanla hizmet binası işlevini tamamlamıştır. Genel Merkezimiz, Şube Başkanı Nuri CESURER ve yönetimine eski binayı satma yetkisi vermiş, hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı Çukurova İlçesindeki mevcut hizmet binamızı alma talebini iletmiştir. Adana’daki hemşerilerimiz üzerine düşen görevi yaparak şuan ki mevcut binamızın alımını gerçekleştirmişlerdir.

Genel Merkez, Kadirli Şubesi ve Adana Şubesi kadın kolları, il temsilcilikleri ve öğrenci temsilcilikleri Vakfımızın kuruluş amacına uygun olarak faaliyetlerine devam etmektedirler. Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla her sene 60-70 öğrencimize karşılıksız burs vermektedirler.

Bugünkü hedefimiz ise Üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kadirli’mizde bulunan arsamıza Kız Öğrenci Yurdu yapmaktır. Mesken alanı olan arsamızda imar değişikliği Kadirli Belediye Başkanımız Sayın Dr. Ömer TARHAN ve İmar Komisyonunun üyelerinin destekleri ile yurt alanı olarak tescil edilmiştir.

Eli öpülesi öğretmenimiz Sayın Kutlay KÖKSAL'ın bağışları ile KA-VAK Kutlay KÖKSAL Kız Yurdu yapımını gerçekleştirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Vakfımızın kurumsallaşarak, yüz yıllar boyunca yaşaması temennisiyle tüm hemşerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet DEMİREL
Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı
Genel Başkanı