15/01/2020
1715

KA-VAK ADANA ŞUBE BAŞKANI SAYIN EMİNE ŞİŞMAN VARMIŞ VE YÖNETİMİ, AVRASYA SANAT KÜLTÜR VE BİLİM FEDERASYONU (ASKEF) ÜYELERİ VE 45 DERNEK BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE KADİRLİ ZİYARETİ YAPTILAR

Yurtdışından ve Ülkemizin bir çok ilinden 5 Ocak kutlamaları kapsamında Adana’ya gelen Avrasya Sanat Kültür ve Bilim Federasyonu (ASKEF) üyeleri ve 45 Dernek Başkanları ile Kadirli’yi ziyaret ettik. İlk olarak Kadirli Belediyesi Kent Müzesi müdiresi Cevahir Yıldızel Zararsız tarafından bilgilendirildi. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Ömer Tarhan tarafından kafile üyelerine verilen yemekte, kafile grubunu Kadirli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl kutlamalarına davet etti. Federasyon Başkanı Savaş Ünal, Kadirli’de olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Belediye Başkanımıza teşekkür plaketi takdim ettiler.

Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınması için başvuruda bulunduğumuz Karatepe Aslantaş Açıkhava Müzesini ziyaret ettik. Müze hakkında kafile bilgilendirildi, Azaplı Köyüne gidilerek, ilçemizin yaşayan kültür hazinesi olan Aşık Feymani’yi ziyaret ettik.

Gezinin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı, Kadirli Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer Tarhan’a, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Burhan Torun’a, Vakfımız Kadirli Şube Başkanı Sayın Duran İsaoğlu’na, üyemiz Sayın Serpil Sesli'ye ve kafileyi evinde ağırlayan yaşayan kültür hazinemiz Aşık Feymani’ye ve eşine sıcak ev sahipliğinde dolayı çok teşekkür ediyoruz.